מתי תינוקות מתחילים ללכת?

הצפייה בתינוק שלך עושה את צעדיו הראשונים היא ללא ספק ציון דרך מיוחד – שיכול מאוד לבוא עם כמה רגשות מעורבים כאשר אתה מבין כמה התינוק שלך גדל. (ואיך כבר פיגרתם אם עדיין לא הגנתם את הבית!) אבל, בעוד הצעד הראשון הזה מקבל הרבה מהתהילה, התינוק שלכם מבלה זמן מרשים בבניית ההליכה המתנודדת ההיא.

מתי תינוקות מתחילים ללכת?

כשזה מגיע להליכה, יש טווח התפתחותי ממוצע רחב במיוחד: יש תינוקות שמסתובבים בחדר הרבה לפני יום ההולדת הראשון שלהם בעוד שאחרים לא מוכנים לעשות את הצעד הראשון הזה עד קרוב ל-18 חודשים. תזמון חלקי או זה קשור ליכולות הפנימיות של ילדכם, לחלקנו יש איזון טוב יותר מאחרים. אבל זה קשור גם לטמפרמנט המולד של הטוט שלך: תעוזה וריגוש או מחפש זהיר ומהורהר. לדוגמה, תינוק אחד עשוי להסתפק בשייט בחדר במשך שבועות בעוד תינוק אחר להוט להמשיך בהליכה ללא סיוע לאחר מספר ימים של תרגול.

מתי תינוק צריך ללכת ללא תמיכה?

חלק מהתינוקות הולכים כבר בגיל 8 חודשים ואחרים לוקחים עד 18 חודשים. כמובן, רובם נמצאים באמצע ונעשים די ניידים בין 10 ל-15 חודשים. מחקרים מראים שדווקא כאשר תינוק עושה את הצעדים הראשונים הללו אין מתאם עם האינטליגנציה או הקואורדינציה האולטימטיבית שלו. עמידה והליכה גם הרבה יותר איטיות אצל תינוקות שהם גמישים במיוחד. לכן, אם הילד שלך עושה את הפיצולים בכל פעם שהיא מנסה לעמוד… ייתכן שהגמישות שלה היא הסיבה. מאוחר יותר זה יהיה עזרה נפלאה בריקוד ובהתעמלות. ולמעשה, הליכה מאוחרת היא ברכה… פחות תאונות!

מהם הסימנים שתינוק הולך ללכת בקרוב?

בניגוד להתהפכות, שנראה כי היא מתחילה ביום מסוים…ואף פעם לא מפסיקה, יש המון הצטברות לפני הצעד הראשון – אז כנראה שתראה את אבן הדרך הזו מגיעה ממרחק קילומטרים. באופן כללי, תדעו שהתינוק שלכם מתכונן ללכת כאשר הוא יכול להרים את עצמו למעלה, לשייט לאורך – נצמד לצידי הרהיטים לאיזון – ולעמוד באופן עצמאי במשך חמש עד 10 שניות. עד שהם יוכלו לעמוד, רוב התינוקות ילכו תוך מספר חודשים.

איך אני יכול לעזור לתינוק שלי ללמוד ללכת?

למען האמת, תינוקות באמת לא צריכים הרבה עזרה ללמוד ללכת. הם די בלתי ניתנים לעצירה! זה מתחיל בגלגול, ישיבה וזחילה. לאורך הדרך, הם בונים את כישורי הכוח, הקואורדינציה והשיווי משקל שלהם – כל אלה חיוניים לאותם צעדים ראשונים. ולפני שאתה יודע זאת, התינוק הקטנטן שלך הבין איך לאזן את הראש הגדול והכבד הזה על הצוואר הקטן והצנום… שלושה מטרים מעל האדמה!

 

כאשר אתה מבחין שהתינוק שלך מתכונן ללכת, הנה איך להיות המעודדת: כשהם משייטים לאורך הרהיטים או מושכים לעמוד, שבו על הרצפה במרחק של מרחק של כמטר והושיטו את ידכם. זה בשביל הטוט שלך לתפוס ולייצב. קח את הזמן שלך … והיה חיובי … אבל אין צורך למחוא כפיים חזק מדי.

 

כדי להגביר את שיווי המשקל והקואורדינציה של תינוקך, עבוד על הליכה תוך כדי אוחז בידו או על ידי מתן אפשרות להשתמש במושב קופצני קטן או בצעצוע דחיפה (כמו עגלת קניות בגודל פעוט) בזמן שאתה מפקח. יש לציין שהאקדמיה האמריקאית לרפואת ילדים המליצה לאסור על הליכונים לתינוקות, אשר הוכחו כגורמים לפציעות ומעכבים את ההתפתחות המוטורית.

 

הליכה היא הישג פיזי גדול, אבל זה גם אתגר נפשי – לכן חשוב לעזור לתינוק שלך לפתח את הביטחון העצמי שלו! וזה אומר לא לגרום להם להרגיש שיש לך לחץ עצום כדי שהם יצליחו. אתה רוצה שתחושת ההצלחה של ילדך תבוא מהשמחה הפנימית שלו, לא משמחת אותך!

 

מאמר זה נכתב על ידי https://shula-babies.com/