הדרך החכמה ביותר להיפטר מכתמים חוזרים בשטיח שלך

אנשי המקצוע המפורסמים ביותר בניקוי שטיחים מבינים שלבכם כואב כשרואים מישהו שופך משהו על השטיח שלכם. השטיחים שלך הם הרכוש היקר שלך והשקעת בהם הרבה הן מבחינת כסף והן מבחינת רגשות. והדבר הגרוע ביותר שאתה יכול לדמיין שקורה איתם הוא מישהו או משהו שגורם להם כל סוג של נזק בכל דרך שהיא. בין אם זה נשפך או חתך או קרע שמאיים לפגוע במראה ובתחושה של השטיח, אתה פשוט קם על האצבעות ומתחיל למצוא דרכים לעצור את הנזק שם במקום. זה דבר טוב, אך ישנם כתמים שממשיכים להופיע שוב ושוב ואתה מתקשה להפליא להתמודד איתם.

 

התמודדות עם כתמים חוזרים

 

כתמים חוזרים נקראים גם כתמים המופיעים מחדש שלרוב הם עמוקים הרבה יותר מהכתמים השטחיים שמאוד קל לכם להיפטר מהם. כתמים חוזרים או מופיעים מחדש קורים כאשר לא מטפלים או מסירים את הזליגה על השטיח או השטיח בזמן. הנשפך, בין אם זה יין או מיץ או רוטב או שוקולד או כל כתם לצורך העניין, נספג ונעוץ בסיבי השטיח די עמוק. זה מה שגורם לכך שהכתם יופיע שוב באותה נקודה שוב ושוב לאורך זמן גם לאחר שניקית אותו מהצד שלך.

 

האם מניעה היא המפתח?

 

הרבה אנשי מקצוע לניקוי שטיחים ימליצו לכם פשוט לא לתת לשפכים להתרחש במקומכם. ובכן, זה לא משהו שהוא אפשרי לחלוטין, אך תמיד נוכל להיות זהירים יותר בעת דריכה על השטיחים שלנו. מלבד זאת, אתה יכול גם למנוע מהזליגה להפוך לבעיה גדולה יותר ממה שהיא באמת. החוכמה היא לפעול בזמן ולמנוע מהזלילה להישפך עמוק לתוך סיבי השטיח. אתה יכול להשתמש בכמה מגבות נייר או במגבת כותנה נקייה כדי להשרות את כל הנשפך או הנוזל מהסיבים לפני שזה יקבל זמן לישון עמוק יותר בגיבוי החומר.

 

אתה יכול להשתמש בערימה של ספרים כבדים או במשקל כלשהו כדי להפעיל לחץ רב יותר על מגבת הכותנה או מגבות הנייר כך שהנשפך או הנוזל ייספג בקלות בבד. אם אתה חושב שהכתם נכנס קצת יותר עמוק לסיבים, אתה עלול לרסס מעט מים פושרים כדי לדלל את הכתם עוד יותר מבלי לפזר אותו ואז לחזור על התהליך. תוכל לספוג הרבה מהנשפך בבד הכותנה ההוא ואמור להיות מסוגל למנוע גם לכלוך ושקעים של השטיחים שלך.