האם אתה באמת יכול להיות יזם?

אמונה עצמית

האם אתה מהסוג שמאמין ביכולת שלך ללא קשר לנסיבות שאתה מוצא את עצמך? אם התשובה שלך היא כן, יש לך את הלך הרוח להפוך ליזם. כדי להיות יזם מצליח, אתה צריך להיות בטוח ביכולות שלך ללא קשר לנסיבות שאתה מוצא את עצמך. אתה גם צריך להיות מונע על ידי עצמך. כלומר, אינך זקוק לעידודם של אחרים לפני שתוכל לקחת יוזמה. והכי חשוב, עליכם לסמוך על עצמכם בכל דבר שתעשו.

 

קבלת פנים

באיזו מידה אתה יכול לקבל דעות של אחרים? יתכן שתקשה יותר ויותר להצטיין כיזם אם אין לך שכל ליברלי. הסיבה לכך היא שאיש אינו אי: אתה זקוק לתשומותיהם של חבריך, עמיתים, עובדים או אחרים כדי להצליח כיזם. השחקנית ג'סיקה אלבה, מייסדת שותפה ונשיאת סנטה מוניקה, אמרה פעם: "אני פתוחה לרעיונות שאינם שלי ואנשים שיודעים מה אני לא מכיוון שלדעתי הצלחה דורשת תקשורת, שיתוף פעולה ולעיתים, כישלון." לא רק היא, יזמים כמו סטיב ג'ובס וביל גייטס השתמשו גם ברעיונותיהם של אחרים כדי להפוך למה שהם היום. גם אתה יכול להיות כמו יזמים מצליחים אלה אם יש לך או לפתח הלך רוח כזה.

 

סוויפט

האם אתה טיפוס שנשען על אחרים לפני שאתה מקבל החלטות קריטיות? כיזם, תיתקל מדי פעם במצבים עסקיים הדורשים ממך לקבל החלטות מהירות. אינך צריך לקבל החלטות אימפולסיביות שכן פעולה זו עלולה להביא לתוצאות הרסניות. עם זאת, תהליך קבלת ההחלטות שלך צריך להיות מהיר ומחושב היטב בו זמנית. זכרו, זמן זה כסף. ככל שתמתין יותר, אתה מפסיד יותר כסף ופחות יכול להיות מצליח כיזם.

 

נבון

כמה טוב אתה מתחכם? רוב, אם לא כולם, יזמים הם אינטליגנטים מאוד והם יכולים לראות את מה שאנשים רבים אפילו לא יכולים להבחין בהם. הם לא מפרים את החוקים, אך הם בקיאים מאוד בהפרת החוקים. אם יש לך את האיכות הזו, אתה בדרך הנכונה להפוך ליזם.

 

שאפתני

כמה שאפתן אתה מחשיב את עצמך? זה רעיון פופולרי כי יזמים מצליחים הם כמה מהאנשים השאפתניים ביותר בעולם. הם אף פעם לא מרוצים מהסטטוס קוו. הם תמיד שואפים להערים על הישגיהם על ידי קביעת יעדים חדשים לעצמם. אם אתה מתכוון אי פעם להפוך ליזם, עליך להחזיק או לפתח תכונה זו. הסיבה לכך היא שמנטליות כזו היא שתשאיר את עצמך מעל לצוף בעולם העסקים התחרותי המתמיד.

 

חרוץ

האם אתה מתעייף בקלות כשאתה מוקצה לעבודה לטווח ארוך? אם כן, אז יזמות זה לא בשבילך. יזמות היא התחייבות לטווח ארוך. וכדי שתצליחו, עליכם להיות עובד עבודה, סוג של אדם שמאמין כל כך בעבודה קשה. אל תשכח שהחריצות היא אם למזל טוב. כמה מאמץ שתשקיעו בעסק שלכם יקבע כמה הצלחה תשיגו בסוף היום.